Nasze zobowiązanie na rzecz zapewnienia szacunku
Jeśli będziesz mieć możliwość, aby być sobą, praca nad tą produkcją będzie przyjemniejsza, a jej efekty będą lepsze. Dlatego jest dla nas szczególnie ważne, aby nie poddawano Cię dyskryminacji, traktowano Cię z szacunkiem i zapewniano Ci poczucie bezpieczeństwa w miejscu pracy. Nie chcemy stawiać tamy radości i kreatywności, ale granicę zawsze musi stanowić dobro Twoje oraz innych osób.
Jesteśmy przekonani, że do pracy nad naszą produkcją zaangażowaliśmy najlepszych profesjonalistów, którzy zasługują na jak najlepsze traktowanie. Każdy z nas jest odpowiedzialny za współtworzenie otwartego środowiska pracy, w którym wszyscy są traktowani z szacunkiem. Dlatego właśnie przygotowaliśmy ten dokument. Wyjaśniamy w nim, jak wspólnie możemy budować poczucie sprawiedliwości i bezpieczeństwa.
Porozmawiajmy o równości
Niezależnie od tego, kim jesteś, zasługujesz na to, aby móc się tu rozwijać. Szanujemy różnorodność i otwartość, dlatego żaden pracownik ani kandydat nie będzie przez nas traktowany odmiennie ze względu na przynależność do tzw. „kategorii chronionych”. Dotyczą one takich aspektów, jak rasa, wyznanie, kolor skóry, pochodzenie społeczne, pochodzenie etniczne, płeć, orientacja seksualna, płeć kulturowa, tożsamość płciowa, ekspresja płciowa, wiek, niepełnosprawność, stan zdrowia, ciąża, poród, uwarunkowania genetyczne, stan cywilny, stosunek do służby wojskowej oraz innych aspektów określonych w obowiązujących przepisach lokalnych. Nasze zaangażowanie w tym zakresie obejmuje cały proces produkcji, w tym rekrutację, zatrudnienie, obsadę stanowisk, przydzielanie zadań, wynagradzanie, awansowanie, przenoszenie, a także świadczenia, szkolenia, przenoszenie na niższe stanowiska, postępowania dyscyplinarne, rozpatrywanie skarg oraz zwolnienia.
Nasze otwarte środowisko pracy współtworzą także osoby transpłciowe i przejawiające zachowania niezgodne z płcią. Oznacza to, że pracownicy produkcji powinni móc bezpiecznie wyrażać swoją tożsamość płciową i cechy płciowe bez obawy o konsekwencje podejmowanych działań. W przypadku relokacji poinformuj kierownika produkcji ds. HR lub producenta liniowego / kierownika produkcji filmowej / producenta wykonawczego o swoich ewentualnych potrzebach lub wątpliwościach.
Każdy z nas ma inne potrzeby. Jeśli jesteś osobą niepełnosprawną, odpowiednio przystosujemy Twoje miejsce pracy — zgodnie z obowiązującymi przepisami lokalnymi. Co do zasady odpowiednie przystosowanie miejsca pracy oznacza wprowadzenie takich zmian na stanowisku pracy lub w środowisku pracy, które umożliwią pracownikowi z niepełnosprawnością dalsze wykonywanie obowiązków (lub umożliwią kandydatowi przejście procesu aplikacyjnego). Jeśli uważasz, że Twoje miejsce pracy wymaga przystosowania, poinformuj o tym kierownika produkcji ds. HR lub producenta liniowego / kierownika produkcji filmowej / producenta wykonawczego.
Przykładamy dużą wagę do różnorodności i otwartości, dlatego nie będziemy tolerować żadnych działań niezgodnych z niniejszymi zasadami. W razie potrzeby podejmiemy odpowiednie kroki, aby zapewnić równe i sprawiedliwe traktowanie.
SZ-A-C-U-N-E-K
Każdy może i powinien się domagać, aby w miejscu pracy zawsze traktowano go z szacunkiem. Nie będziemy tolerować molestowania seksualnego ani jakichkolwiek innych form nękania czy dyskryminacji.
Molestowanie seksualne oznacza m.in. niepożądane propozycje seksualne, domaganie się świadczenia korzyści seksualnych, nieprzyzwoite, zabarwione seksualnie lub niewybredne uwagi i gesty, a także niepożądany dotyk i wszelkie inne formy kontaktu fizycznego. Nękanie i dyskryminacja mogą jednak przybierać inne formy, takie jak prześladowanie, znieważanie epitetami na tle rasowym, oszczerstwa i obraźliwe uwagi, niewłaściwe i operujące stereotypami żarty, plakaty, rysunki, wiadomości SMS, wiadomości e-mail lub witryny internetowe odnoszące się do kategorii chronionych.
Całkowicie niedopuszczalne są zachowania przyczyniające się do tworzenia klimatu przemocy, braku szacunku, zastraszenia, wrogości, poniżenia, upokorzenia lub agresji. Zasługujesz na więcej. Jeśli którakolwiek z osób pracujących przy produkcji postępuje w ten sposób, jej działania mogą stanowić naruszenie niniejszych zasad, nawet jeśli nie wyczerpują one znamion bezprawnego nękania określonych w obowiązujących przepisach prawa lokalnego. Nie będziemy tolerować tego rodzaju zachowania i niezwłocznie podejmiemy wszelkie dostępne kroki zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa lokalnego.
Gdy jesteś szefem
Gdy pełnisz funkcję kierowniczą lub jesteś przełożonym, nasze oczekiwania wobec Ciebie są jeszcze większe.Pokazuj swojemu zespołowi, jak wygląda bezpieczne i pełne wzajemnego szacunku środowisko pracy. Masz być nie tylko wzorem do naśladowania, ale także niezwłocznie reagować na wszelkie niezgodne z niniejszymi zasadami niewłaściwe zachowania. W ten sposób łatwo zapamiętasz, jaki jest zakres Twoich obowiązków:
- Rozpoznawaj — identyfikuj Z WYPRZEDZENIEM zachowania niezgodne z niniejszymi zasadami. Nie czekaj, aż przerodzą się one w poważne problemy.
- Raportuj — poinformuj kierownika produkcji ds. HR / producenta liniowego / kierownika produkcji filmowej / producenta wykonawczego o swoich doświadczeniach lub obserwacjach.
- Reaguj — gdy zostaniemy poinformowani o problemie, zareagujemy szybko i podejmiemy wszelkie niezbędne kroki w celu zaradzenia problemowi. Możemy poprosić Cię o udzielenie nam pomocy w toku tego procesu.
Jeśli coś się dzieje
Powiedz nam o tym. Nie możemy wyeliminować problemu, jeśli o nim nie wiemy. Jeśli uważasz, że jesteś ofiarą nękania lub dyskryminacji (lub wiesz, że ofiarą takiego zachowania padła inna osoba), niezwłocznie nas o tym poinformuj. Możesz porozmawiać, zadzwonić, wysłać e-mail, wiadomość SMS lub zareagować w inny wygodny dla Ciebie sposób. Możesz się skontaktować z kierownikiem produkcji ds. HR (informacje na jego temat znajdziesz w wykazie danych kontaktowych członków ekipy) lub producentem liniowym / kierownikiem produkcji filmowej / producentem wykonawczym. Oprócz tego możesz skorzystać z uruchomionej przez nas anonimowej infolinii dla pracowników produkcji: www.productionhotline.com.
Zareagujemy na każdy sygnał o niezgodnym z niniejszymi zasadami zachowaniu. Jeśli będziemy potrzebować dokładniejszych informacji, niezwłocznie przeanalizujemy sprawę — z zachowaniem bezstronności — w celu wypracowania rozwiązania. Cała procedura zostanie przeprowadzona przy zachowaniu możliwie jak największej poufności — informacje na temat samej skargi oraz wyniku postępowania będą przekazywane jedynie ograniczonemu kręgowi osób, które muszą je znać. Jeśli stwierdzimy, że niewłaściwe zachowania rzeczywiście miały miejsce, podejmiemy odpowiednie kroki.
Zasługujesz na to, aby pracować w bezpiecznym środowisku, w którym każdy jest traktowany sprawiedliwie. Od nas wszystkich zależy, czy uda się je stworzyć. Niezależnie od tego, kto jest zamieszany w daną sprawę, niezwłocznie zgłoś problem, aby nie dopuścić do jego eskalacji. Niniejsze zasady mają zastosowanie do każdego — niezależnie od tego, jak ważny może się on wydawać.
Na koniec pragniemy zapewnić, że nie będziemy podejmować działań odwetowych wobec osób, które zwrócą nam uwagę na problem albo będą w dobrej wierze współpracować z nami w ramach toczącego się postępowania. Podejmiemy także odpowiednie kroki w stosunku do osób, które dopuściły się względem Ciebie działań odwetowych w związku z przekazaną przez Ciebie skargą lub Twoim udziałem w postępowaniu. Jeśli coś się dzieje, poinformuj nas o tym.
Masz pytania?
Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Jeśli masz pytania na temat niniejszych zasad lub chcesz o nich dokładniej porozmawiać, skontaktuj się z kierownikiem produkcji ds. HR lub producentem liniowym / kierownikiem produkcji filmowej.